Z jakich materiałów wykonywane są meble sklepowe?

Z jakich materiałów wykonywane są meble sklepowe?

Meble sklepowe są niezastąpione w eksponowaniu zalet asortymentu. Pomagają organizować przestrzeń wewnątrz obiektu oraz nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Funkcjonalność, a także walory mebli sklepowych zależą od materiałów, z których zostały wykonane.

Metal, drewno oraz szkło w meblach sklepowych

Wymagania wobec mebli sklepowych są niezmiernie wysokie. Wszak to ich estetyczny wygląd odpowiada w dużym stopniu za to, jak jest odbierany sklep. Z walorami wizualnymi mebli sklepowych musi współgrać solidność udostępnionych egzemplarzy. Jej źródłem jest bez wątpienia najwyższej jakości materiał. To on sprawia, że meble pełnią z powodzeniem swoją funkcję w każdym obiekcie handlowym niezależnie od powierzchni i branży. Muszą zatem odznaczać się trwałością i wytrzymałością. Pracownicy sklepy nie powinni mieć żadnych trudności z utrzymaniem ich w czystości.

Podstawowym zatem surowcem jest metal zabezpieczony odpowiednimi powłokami umożliwiającymi kontakt z żywnością, ale też zabezpieczającymi przed zarysowaniami i korodowaniem. Wykonuje się z niego regały sklepowe, których półki mogą być pełne lub siatkowe. Kolejnymi ważnymi materiałami są drewno oraz produkty drewnopochodne, czyli płyty wiórowe MDF lub HDF. Montuje się z nich całe konstrukcje np. regały alkoholowe czy lady sprzedażowe.

Jednak zdecydowana sporo spośród mebli sklepowych to udana kompozycja drewna lub produktu drewnopochodnego i metalu. Tak powstają w zdecydowanej większości regały piekarnicze oraz wyspy warzywne. Metal tworzy wówczas stelaż konstrukcji, siatki zabezpieczające towar, a elementy drewniane wykorzystuje się do zamontowania półek, przegród, separatorów. Z drewna i jego pochodnych powstają fronty, ale też szuflady.

Trzecim materiałem niezbędnym w produkcji mebli sklepowych jest szkło. Szklane witryny cukiernicze, ale też przeszklone drzwiczki oraz blaty lad pozwalają wyeksponować towar, ale też chronią go przed zanieczyszczeniem lub nawet uszkodzeniem. Szklane półki osadzane w metalowych regałach podkreślają luksusowy charakter prezentowanego asortymentu, a jednocześnie wprowadzają do wnętrza wrażenie przestronności i nowoczesności.

Styl i solidność mebli sklepowych

Wnętrze obiektu handlowego powinno ułatwiać i uprzyjemniać dokonywanie zakupów. Dobór mebli sklepowych zależy do rodzaju prowadzonej działalności, jednak w każdej branży trzeba sięgać po produkty najwyższej jakości. Jednocześnie nie wolno zapomnieć o gustownej aranżacji zachęcającej klientów do dłuższej wizyty, a co najważniejsze – do powrotu. Osiągniemy to wówczas, gdy wybierzemy umeblowanie pozwalające funkcjonalnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

W tym celu warto skonsultować się z dystrybutorem mebli sklepowych, który zaproponuje nie tylko najlepsze rozwiązanie dla naszego obiektu handlowego, ale też zadba o staranne ustawienie i wykończenie. Jego istotnym elementem mogą być lady sprzedażowe, które w zależności od potrzeb mogą zostać wykonane na zamówienie w zgodzie z designem pozostałego wyposażenia.

Planując przestrzeń sklepu, nie można zapomnieć o roli oświetlenia. To ono pozwala wyeksponować zalety produktów, przy czym ułatwia klientom poruszanie się po wnętrzu obiektu, a poprzez budowanie nastroju wpływa na ich decyzje zakupowe. Pamiętajmy, że urządzenie sklepu powinno respektować zasady skutecznego marketingu, to zadanie ułatwiają nam solidne i stylowe meble sklepowe.

Przewiń do góry